Bh. stoper osvojio 11 duela, otklonio pet opasnosti i imao tri oduzete lopte

Tom Tomsk je u susretu desetog kola ruske Premier lige gostovao Orenburgu i pretrpio poraz rezultatim 1:3.

Iako je pobjeda domaćina na kraju bila ubjedljiva, omjer snaga na terenu bio je poprilično ujednačen.

Domaći su poveli u 12. minuti preko Nekhajchika, koji je tri minute prije odlaska na odmor udvostručio prednost svoje momčadi.

Prethodno su gosti u 26. minuti propustili realizirati najstrožiju kaznu, kada je neprecizan s bijele tačke bio Djakov.

Bicfalvi je u 77. minuti smanjio na 1:2, da bi pobjedu domaćina u drugoj minuti nadoknade vremena svojim trećim pogotkom ovjerio Nekhajchik.

Cijeli meč za goste odigrao je bh. stoper Ognjen Vranješ, koji je s ocjenom 6.9 bio njihov ponajbolji pojedinac.

Osvojio je 11 duela (od 17), otklonio pet opasnosti, a oduzeo je i tri lopte. Pritom je poslao 11 tačnih dugih pasova. Uspio je zaraditi i žuti karton u 41. minuti.

Vranješu je današnji meč bio peti u dresu Tomska, za koji je postigao jedan pogodak.

Tom Tomsk poslije deset odigranih mečeva zauzima 13. poziciju s osam bodova.