Dumić strijelac za NEC

U Holandiji se igralo treće kolo Erdivisie, a dobre vijesti stižu iz Nijmengena.

Naš stoper Dario Dumić (24) doveo je svoj NEC protiv Heerenveena u vodstvo golom u 32. minuti.

Dumić, inače visok 1,93 m, nadvisio je odbranu i na centaršut Golla zabio za 1:0.

Samo četiri minute poslije izjednačio Van Amersfoort, a konačnih 2:1 za pobjedu NEC-a postavlja Ofosu u 58. minuti utakmice.

Dario Dumić odigrao je cijeli susret za svoju momčad.

U prethodna dva kola Dumić je imao asistencije, a dobrim igrama večeras sigurno se približio spisku Mehmeda Baždarevića za prvu utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine protiv Estonije.

Podsjećamo, nakon što je igrao za sve mlade reprezentacije Danske, rođeni Sarajlija strpljivo je čekao odluku FIFA-e da može nastupiti za Bosnu i Hercegovinu, koju je nedavno i dočekao.