Haris Medunjanin je odigrao cijeli susret za Maccabi, koji se plasirao u treće pretkolo Europa Lige

Ekipa izraelskog Maccabija večeras je na svom terenu u revanš susretu drugog pretkola kvalifikacija za Europa Ligu savladala Kairat sa 2:1 i plasirala se u narednu rundu.

Prvi meč odigran u Kazahstanu prije sedam dana završio je 1:1, pa je Maccabi ukupnim rezultatom 3:2 izborio nastup u trećem pretkolu.

Maccabi je poveo golom Ben Haima II u petoj minuti, da bi gosti izjednačili u 54. minuti, kada je Gohou pogodio za 1:1.

Za konačnih 2:1 u korsit Maccabija i prolaz u treće pretkolo pobrinuo se Alberman, koji je četiri minute prije kraja matirao Plotnikova.

Bh. reprezentativac Haris Medunjanin počeo je susret od prve minute u timu Maccabija i igrao do 90. minute, kada je izašao iz igre.

Maccabi će u trećem pretkolu igrati protiv rumunskog Pandurija.