Dinamo je poslije preokreta pobijedio Vardar i plasirao se u narednu fazu kvalifikacija za Ligu Šampiona

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u treće pretkolo kvalifikacija za Ligu Šampiona nakon što su u revanš susretu odigranom u Zagrebu savladali skopski Vardar sa 3:2.

U prvom susretu u Skoplju, Dinamo je slavio sa 2:1 te sa ukupnih 5:3 izborio nastup u narednoj rundi.

Vardar je večeras iznenađujuće poveo golom Velkoskog u 39. minuti, da bi Pjaca iz penala izjednačio u 55. minuti.

Momčad Vardara ponovo je došla do vodstva u 62. minuti, kada je Schidenfield postigao autogol.

Ipak, Dinamo je preko Pjace u 70. minuti iz novog jedanaesterca i Machada u 79. minuti stigao do preokreta i pobjede od 3:2.

Bh. reprezentativac Armin Hodžić počeo je utakmicu od prve minute u timu Dinama i izašao u 68. minuti.

Dinamo će u trećem pretkolu igrati protiv gruzijskog Dinama iz Tbilisija.