Marin Aničić je bio dvostruki strijelac u pobjedi Astane nad Žalgirisom

U revanš meču drugog pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona, Astana je na svom terenu savladala Žalgiris sa 2:1 i plasirala se u treće pretkolo, a junak je bio bh. reprezentativac Marin Aničić koji je postigao oba gola za Astanu.

S obzirom da u prvom meču odigranom u Kaunasu nije bilo golova, Astana je rezultatom 2:1 izborila plasman u narednu fazu.

Aničić je u 31. minuti doveo Astanu u vodstvo od 1:0 nakon asistencije Twumasija.

Ipak, gosti su izjednačili golom Elivelta u 57. minuti i sve do sudijske nadoknade imali rezultat koji ih je vodio u treće pretkolo.

Naš reprezentativac Marin Aničić je u 92. minuti pogodio za pobjedu Astane od 2:1 i plasman u narednu fazu.

Aničić je odigrao cijelu utakmicu za Astanu, dok je u redovima Žalgirisa od 46. minute igrao bivši mladi bh. reprezentativac Bahrudin Atajić.

Momčad Astane će u trećem pretkolu igrati protiv boljeg iz duela Celtic – Lincoln (Lincoln u prvoj utakmici slavio sa 1:0).