Remi Liverpoola i Chelsea

Zaostalu utakmicu 30. kola Premiershipa večeras su u Liverpoolu odigrali domaći tim Liverpool i Chelsea.

Liverpool je tražio pobjedu kako bi kolo prije kraja šampionata sačuvao teoretske šanse za plasmanom na europsku scenu.

Ipak, Chelsea je poveo sa 0:1 golom Edena Hazarda koji je napravio sjajan solo prodor i postigao gol.

Trener londonske momčadi je našeg reprezentativca Asmira Begovića uvrstio u početnu postavu na čemu mu se Begović odužio odličnim intervencijama.

Chelsea je imao minimalnu prednost nakon isteka regularnih 90 minuta, ali je Benteke u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao gol za poravnanje rezultata i konačnih 1:1.

Dodajmo i to da je Bešićev Everton poražen na gostovanju kod Sunderlanda rezultatom 3:0.

Ovom pobjedom Sunderland je izborio opstanak u Premiershipu, a Bešić u pomenutom meču nije ulazio u igru.