Pobjeda HSV-a, Spahiću 90 minuta

Hamburger SV je večeras u okviru prve utakmice 31. kola Bundeslige upisao domaću pobjedu nad Werderom rezultatom 2:1.

Ekipa HSV-a je nakon dva uzastopna poraza večeras dobro započela susret, te već u petoj minuti stigla do prednosti od 1:0. Strijelac je bio Lasogga.

Isti igrač je u 32. minuti doveo domaće do vodstva od 2:0, te se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Gostujući tim je bio nešto bolji u drugom poluvremenu, a u 57. minuti su preko Pizzara imali odličnu priliku da smanje zaostatak, no Peruanac nije bio precizan sa bijele tačke.

Ipak, nekoliko minuta kasnije rezervista Ujah je matirao domaćeg golmana za smanjenje zaostatka.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, tako da je HSV upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Naš reprezentativac Emir Spahić je pružio dobru partiju i odigrao svih 90 minuta u redovima domaće momčadi.

HSV je trenutno 10. na tabeli sa 37 osvojenih bodova i gotovo sigurno će i naredne sezone igrati u društvu najboljih Njemačke.