Derbi završen bez pobjednika

U Njemačkoj je danas u okviru 29. kola Bundeslige odigran derbi susret između Schalkea i Borussije Dortmund, a završen je bez pobjednika rezultatom 2:2.

Schalke i Borussia su veliki rivali, pa je njihov međusobni duel jedan od najvećih derbija u Njemačkoj. Gelsenkirchen i Dortmund su susjedni gradovi, zbog čega rivalstvo dodatno dobija na težini.

Današnji meč je donio dobru predstavu na Schalekovoj Veltins Areni gdje su prvi do vodstva stigli gosti preko Kagawe u 49. minuti meča.

Ipak, Schalke je ubro odgoovorio golom Sanea dvije minute kasnije.

Momčad Borussije Dortmund u roku od sedam minuta je postigla dva gola protiv svog velikog rivala jer ih je u 56. minuti Ginter doveo u novo vodstvo.

Huntelaar je golom sa bijele tačke u 66. minuti postavio konačnih 2:2.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac je u ovom meču zaigrao u početnoj postavi. Zamijenjen je u 74. minuti meča kada je umjesto njega ušao Aogo.

Momčad Schalkea je trenutno sedma na tabeli sa 45 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostuju kod Bayerna.