Austrijski Sturm je u prvom pripremnom meču uoči starta nove sezone deklasirao SC Weiz rezultatom 6:1.

Od prve minute za tim iz Graza zaigrali su aktuelni bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović (24) te budući Zmaj Emir Karić (27).

Gazibegović je u 12. minuti morao napustiti teren zbog povrede, dok je Karić odigrao kompletno prvo poluvrijeme.

Od 46. minute za Sturm je nastupio i Arjan Malić (18). Mladi stoper bh. porijekla je prije nekoliko dana stigao u redove aktuelnog šampiona Austrije iz Rieda.

Inače, četiri gola za Sturm protiv Weiza zabio je Wlodarczyk, dok su po jednom pogađali Sarkaria i Boving.

Sturm će naredni prijateljski susret igrati protiv danas protiv Admire.

Osim Admire, protivnici Sturma u pripremnim mečevima bit će Domžale, Rukh, Midtjylland, Monaco i Porto.

Ekipa Sturma će prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni odigrati 27. jula u okviru Kupa Austrije protiv momčadi Kresmer.