Reprezentacija Španije sinoć je u 1/8 finala Europskog prvenstva poražena od Španije sa 4:1, a mnogo polemike izazvao je izjednačujući gol Rodrija.

Gruzija je povela, a potom je Rodri donio poravnanje. Prilikom šuta Rodri očigledno da je Morata smetao golmanu Gruzije, ali se sudije nisu oglasile.

Selektor Gruzijaca, Willy Sagnol smatra da je gol trebao biti poništen.

“Sjećat ćemo se prvog poluvremena, bili smo jako dobro organizovani, ali neke stvari ne cijenimo. Prvi gol Španije trebao je biti poništen, Morata je bio u ofsajdu i ne znam što su radili u VAR sobi. Možda bi bilo drugačije da je bilo 1:0 na poluvremenu.

Španija je zasluženo ušla u četvrtfinale, bila je jača. Mi smo već osvojili Euro prije ove utakmice i nadam se da smo Gruziju predstavili u pozitivnom svjetlu”, istakao je nekada sjajni igrač Bayerna.

Sličnu situaciju smo vidjeli u grupnoj fazi kada je Nizozemskoj poništen gol protiv Francuske zbog toga što je Dumfries bio u nedozvoljenoj poziciji i navodno je smetao golmanu Francuske.