Reprezentacija Belgije je večeras u Kolnu u duelu drugog kola grupe E pobijedila Rumuniju rezultatom 2:0.

Belgija je odlično otvorila utakmicu i povela u drugoj minuti golom Tielemansa.

Do kraja prvog poluvremena obje selekcije su imale svoje šanse, ali rezultat se nije mijenjao.

Selekcija Belgije je u 64. minuti postigla novi pogodak preko Lukakua, međutim gol je poništen zbog ofsajda i to nakon intervencije iz VAR sobe.

Zanimljivo da je Lukaku na tekućem prvenstvu postigao tri gola i sva tri su poništena nakon VAR-a.

Ipak, u 80. minuti De Bruyne je matirao nemoćnog Nitu za 2:0.

Belgija: Casteels, Castagne, Faes, Verthongen, Doku, Tielemans, Onana, Theate, De Bruyne, Lukebakio i Lukaku.

Još su igrali Trossard, Mangala, Carrasco i Debast.

Rumunija: Nita, Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu, M. Marin, Man, R. Marin, Stanciu, Mihaila i Dragus.

Još su igrali Olaru, Hagi, Alibec i Sorescu.

Obje reprezentacije nakon dva odigrana kola imaju po tri boda, a isti broj bodova imaju i Slovačka te Ukrajina.