Reprezentacije Nizozemske i Francuske su u Leipzigu u duelu drugog kola grupe D EURO 2024 odigrale 0:0.

Bila je ovo prva utakmica na tekućem prvenstvu koja je završena bez golova.

Nizozemci su već u prvoj minuti mogli povesti, ali udarac Frimponga je otišao pored gola.

Francuska je u 14. minuti imala sjajnu šansu, međutim Rabiot i Griezmann se nisu najbolje snašli u petercu Nizozemske.

Selekcija Nizozemske je u 69. minuti postigla gol preko Simonsa, ali je glavni arbitar nakon intervencije iz VAR sobe poništio pogodak zbog ofsajda.

Nizozemska: Verbruggen, Ake, Van Dijk, De Vrij, Dumfries, Reijnders, Simons, Schouten, Gakpo, Frimpong i Depay.

Još su igrali Wijnaldum, Veeerman, Geertruida i Weghorst.

Francuska: Maignan, Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde, Tchouameni, Kante, Rabiot, Griezmann, Dembele i Thuram.