U15 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Sarajeva i Istočnog Sarajeva rezultatom 4:1 i tako osvojila treće mjesto na Memorijalnom turniru “Josip Katalinski – Škija”.

Na ovoj utakmici debitovao je i novi igrač iz Red Bull Salzburg baze, Miloš Stojanović, prijeklom iz Živinica.

Viktor Dujković je u 41. minuti centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a u protivničkom kaznenom prostoru se najbolje snalazi Miloš Bajić i šalje loptu u mrežu za 1:0.

Andrej Kovač u 51. minuti udvostručuje prednost, a Nidal Alibegović u 55. minuti golom kruniše odličnu akciju bh. selekcije.

Arnes Zulić u 64. minuti presijeca loše dodavanje defanzivaca Sarajeva i Istočnog Sarajeva, zaobilazi protivničkog golmana i šalje loptu u mrežu za 4:0.

Hamza Hodžić u 69. minuti postiže gol i ublažava poraz svoje ekipe.

Za U15 BiH su igrali:

Mahir Mevkić, Jure Topić, Tarik Behramović (65. Mehmed Memiš), Vedad Leto, Maid Begunić (43. Ridvan Dahija, 65. Nur Selimović), Andrej Vučkovac (53. Emil Bujak), Viktor Dujković (53. Nidal Alibegović), Mateo Hrkać (43. Arnes Zulić, 65. David Džidić), Amar Hukara (65. Miloš Stojanović), Marko Karačić, Miloš Bajić (43. Andrej Kovač, 65. Benjamin Mujkanović).

Nakon utakmice selektor Čedomir Ćulum je izjavio:

“Prije svega, želim da pohvalim FS BiH na odličnoj organizaciji turnira. Najbitnije je da smo vidjeli veliki broj igrača koji imaju pravo nastupa za našu zemlju, kako iz bh. selekcije, tako i u timu Sarajeva i Istočnog Sarajeva.

Zadovoljan sam pristupom i voljom za učenjem koju su pokazali naši igrači. Pokazali su i karakter, jer iako im je teško pao poraz u polufinalu kad smo primili golove u sudijskoj nadoknadi, danas su uspjeli da se izdignu i ostvare pobjedu.