Fenerbahce je u pretposljednjem kolu turske Superlige savladao Galatasaray sa 1:0.

Meč je počeo izuzetno nervozno od strane oba tima, a Djiku iz Fenerbahcea je već u 21. minuti zaradio drugi žuti karton.

Ipak, Fener je imao znatno bolje prilike iako su imali igrača manje, a to su iskoristili u 71. minuti kada je Soyuncu postigao gol za 0:1.

Edin Džeko je u igru ušao u 82. minuti. Krunić je meč odgledao sa klupe.

Galata kolo prije kraja ima tri boda više od Fenera. Fenerbahce će dočekati Istanbulspor, dok će Galatasaray u goste Konyasporu.

Džeki i društvu odgovara samo jedan scenarij, a to je da pobijede Istanbul i da Galata izgubio od Konye.

Edin Džeko je ove sezone odigrao 45 utakmica u svim takmičenjima za Fener. Postigao je 24 gola i dodao devet asistencija.

U Superligi je 20 puta bio strijelac i drugi je najbolji strijelac Superlige. Icardi je sa 23 gola na prvom mjestu.

Naredno kolo igra se u nedjelju, 26. maja.