Elvir Koljić (28) zabio je peti gol u sezoni za rumunsku Universitateu Craiovu.

Univesitatea Craiova je savladala Sepsi sa 3:2 u meču doigravanja za šampiona Rumunije, a Koljić je zabio gol u 52. minuti.

Naš napadač, koji je na teren ušao početkom drugog poluvremena, je zakucao loptu u mrežu nemoćnog golmana gostiju.

Elviru je ovo 25. nastup ove sezone u svim takmičenjima. Četiri gola je zabio u ligi, a jedan u Kupu Rumunije.

Nažalost, Koljić je i ove sezone imao puno problema sa povredama, pa je propustio 14 utakmica, a samo šest puta je bio starter.

Osim Koljića, strijelci za Craiovu u večerašnjem dvoboju bili su Bana i Ivan.

Za Sepsi su pogađali Stefanescu i Debeljuh.

Universitatea Craiova je sezonu završila na trećem mjestu sa 44 boda i igrat će doigravanje za plasman u kvalifikacije za Konf. ligu. Protivnik će biti Otelul ili Universitatea Cluj.

Sepsi je peti sa 34 boda i ostao je bez plasmana u neko od europskih takmičenja.