Fudbaleri Fenerbahcea su u 33. kolu turske Superlige remizirali sa Sivassporom 2:2.

Goste je u vodstvo doveo Fred u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Sivasspor je poravnao u 58. minuti golom Koite. Prednost Feneru donosi Kahveci u 80. minuti meča.

Kada se očekivalo da će Fener sigurno privesti meč kraju, u 91. minuti Djiku i Livaković su oborili napadača Sive, a nakon VAR-a dosuđen je penal koji je iskoristio Manaj za konačnih 2:2.

Edin Džeko je iz igre izašao u 70. minuti utakmice. Dobio je SofaScore ocjenu 7.0. Imao je 19 uspješnih od 26 dodavanja, dobio je jedan od pet duela.

Za Džeku je ovo bio 42. nastup za Fener u svim takmičenjima ove sezone, a 24 puta se upisao u listu strijelaca.

U Superligi je 32 utakmice na kojima je postigao 20 golova i dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Icardijem.

Rade Krunić nije ulazio u igru i ostao je na 17 nastupa za Fener od januara kada je stigao u Istanbul.

Fenerbahce je sada na četiri boda zaostatka u odnosu na Galatasaray i titula prvaka Turske je sve dalje.

U narednom kolu Fener dočekuje Besiktas. Taj susret se igra u subotu od 18:00 sati.