Haris Hajradinović (30) odigrao je jubilarni 200. susret za Kasimpasu.

Gaziantep je večeras u utakmici 33. kola turske Superlige savladao Kasimpasu sa 2:0, a Haris je igrao do 86. minute.

Bh. reprezentativac je član Kasimpase od januara 2019. godine. U 200 odigranih utakmica zabio je 21 gol te dodao 44 asistencije.

Haris je ujedno i igrač sa najviše nastupa u historiji Kasimpase.

Ove sezone je odigrao 36 utakmica u svim takmičenjima, postigao četiri gola te 16 puta asistirao.

Sa 13 asistencija je najbolji asistent turske Superlige, a tri asistencije ima u Kupu Turske.

Njegov tim je trenutno sedmi na tabeli sa 46 osvojenih bodova.

Haris i saigrači će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv Samsunspora.

Varešanović i Šarić igrali od prve minute

Dal Varešanović (22) je igrao do 72. minute u gostujućem porazu Rizea od Basaksehira sa 0:2.

Naš ofanzivac je ove sezone odigrao 30 utakmica u Superligi Turske te postigao devet pogodaka.

Rize je na odličnom šestom mjestu sa 49 bodova.

Danas je nastupio i Dario Šarić (26) za Antalyju. Antalya je savladala Hatay sa 2:1, a Šarić je zamijenjen početkom drugog poluvremenu.

Dario je u tekućoj sezoni nastupio na 30 ligaških utakmica te postigao tri gola.

Deni Milošević (29) nije ulazio u igru u pobjedničkom timu.

Antayla se nalazi na osmom mjestu sa 45 bodova.