Fudbaleri Real Madrida i Bayerna plasirali su se u polufinale Lige Šampiona.

Real Madrid je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao Man. City

Prva utakmica u Madridu završena je rezultatom 3:3, a u večerašnjem revanšu u Manchesteru bilo je 1:1.

Rodrygo je u 12. minuti doveo Real u prednost, da bi De Bruyne u 76. minuti izjednačio i odveo meč u produžetke.

S obzirom da u produžecima nije bilo golova, uslijedili su penali u kojima su bili uspješniji fudbaleri Real Madrida i prošli u polufinale

Zanimljivo da je City večeras imao 38 pokušaja, a Real samo osam. Man. City je izveo 18 kornera, dok su gosti iz Madrida imali jedan ubačaj iz ugla.

Bayern je u Minhenu rezultatom 1:0 savladao Arsenal.

Prva utakmica u Londonu okončana je 2:2, a Bayern je večeras do trijumfa i prolaza stigao golom u drugom poluvremenu.

Igrala se 63. minuta kada je Kimmich postigao gol i ispostaviće se donio Bavarcima prolaz u polufinale.

Parovi polufinala Lige Šampiona:

Borussia Dortmund – PSG

Bayern – Real Madrid

Prve utakmice igraju se 30. aprila i 1. maja, a revanši su na programu 7. i 8. maja.

Finale Lige Šampiona igrat će se na kultnom Wembley u Londonu.