Radnički iz Kragujevca, koji sa klupe predvodi naš Feđa Dudić (41), prvi put u historiji se plasirao u polufinale Kupa Srbije.
Ekipa Radničkog je danas u Kragujevcu pred oko 7.000 navijača pobijedila Novi Pazar sa 3:1 i izborila plasman među četiri najbolja tima.
Bevis, Vidosavljević i Ortiz su postigli golove za Radnički, a jedini strijelac za goste bio je Srećković.
Besim Šerbečić (25) i Mehmed Ćosić (26) odigrali su svih 90 minuta za ekipu Radničkog.
Dudić je u sudijskoj nadoknadi zaradio crveni karton.
Inače, bivši trener GOŠK-a, Veleža i Sarajeva je Radnički preuzeo krajem septembra prošle godine.
Tada je klub iz Kragujevca bio zadnji na tabeli, a trenutno zauzima fenomenalno peto mjesto.
Tri kola prije kraja regularnog dijela sezone su osigurali plasman u play-off i borit će za izlazak u Europu.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino