Ferencvaroš pobijedio je DVTK u 21. kolu mađarskog šampionata.

Eldar Ćivić igrao je od prve minute za Ferenc, dok je Kodro ušao u igru u 64. minuti. Rezultat je već bio riješen. Poveći su domaćini već u 1. minuti preko Varge.

U 21. minuti Sevikyan povećava na 2:0 i to je bilo to od Ferencvaroša. Vancaš u 56. minuti postavlja konačnih 2:1.

Ferencvaroš sigurno juriša ka tituli prvaka Mađarske, imaju 11 bodova prednosti nad Paksi koji je drugoplasirani.

Ćivić je ove sezone odigrao 27 utakmica za Ferencvaroš uz 1 gol i tri asistencije. Kodro je stigao u decembru i od tada odigrao 10 utakmica, još bez gola.

Gojak ima 10 utakmica i 1 gol, a očigledno nije u planovima trenera Stankovića, pa će nadamo se što prije napustiti klub za koji je vezan ugovorom do 2025. godine. Sličan status ima i Bešić koji ima 13 utakmica i jedan gol i dvije asistencije. Njemu već ove sezone ističe ugovor.