Feyenoord je danas u Rotterdamu u najvećem derbiju Nizozemske deklasirao Ajax našeg Benjamina Tahirovića (21) sa čak 6:0.

Bio je to susret 29. kola nizozemskog šampionata, a Tahirović je proveo svih 90 minuta na terenu u veznom redu Ajaxa.

Benjamin je ove sezone odigrao ukupno 33 utakmice, zabio dva gola i dodao pet asistencija.

Feyenoord je u današnjem dvoboju već nakon prvog poluvremena imao tri gola prednosti.

Paixao je u 34. minuti zabio za 1:0, minutu kasnije Minteh postiže novi gol, a Hancko je u 45. minuti praktično riješio pitanje pobjednika.

Igrala se 56. minuta kada je Minteh pogodio po drugi put i povećao prednost na 4:0.

Timber je u 62. minuti peti put matirao nemoćnog golmana Ajaxa, a konačnih 6:0 postavlja Paixao u 66. minuti.

Feyenoord je drugi na tabeli sa 69 bodova, dok Ajax šestoplasirani sa 45 bodova.

U narednom kolu Ajax dočekuje Twente, a Feyenoord će gostovati Fortuni u Sittardu.