Hertha je u duelu 28. kola 2. Bundeslige pobijedila kao gost Paderborn sa 3:2, a junak je bio naš Haris Tabaković (29).

Tabaković, koji je odigrao cijeli meč, je u 90. minuti zabio pobjedonosni gol za tim iz Berlina.

Bio je ovo 18. gol Harisa ove sezone u 2. Bundesligi i trenutno je prvi strijelac lige. Bh. reprezentativac je u zadnje tri utakmice postigao pet pogodaka.

Haris je ukupno u tekućoj sezoni pogađao 23 puta. Tri gola je postigao u Kupu Njemačke, a dva puta je tresao mreže u bečkoj Austriji iz koje je u augustu prošle godine stigao u Herthu.

Inače, preostale golove za Herthu protiv Paderbona zabili su Barkok u 17. i Hussein u 87. minuti.

Strijelci za domaće bili su Obermair u 16. i Musliu u 60. minuti utakmice.

Drugi bh. reprezentativac Smail Prevljak (28) nije bio u konkurenciji za večerašnji meč u momčadi Herthe.

Hertha je trenutno šesta sa 41 bodom te ima pet bodova manje od treće Fortune. Treća pozicija garantuje baraž za ulazak u Bundesligu.

Ekipa Paderborna je na devetoj poziciji sa 39 bodova.