Fenerbahce je u meču 31. kola turske Superlige savladao Adanu sa 4:2, a naš Edin Džeko (38) je zatresao mrežu gostiju i stigao do 23. gola u sezoni.

Djiku je u 17. minuti doveo Fener u prednost, da bi Balotelli u 25. minuti poravnao na 1:1.

Igrala se 51. minuta kada je Džeko majstorski pogodio za novo vodstvo Fenerbahcea.

Tadić je u 70. minuti postigao treći gol za domaće, a desetak minuta kasnije Barasi je smanjio na 3:2.

Konačnih 4:2 postavlja Dursun u 85. minuti.

Inače, Džeko je sa 19 golova prvi strijelac turske Superlige. Četiri gola je postigao u Konf. ligi.

Dijamant je večeras igrao do 90. minute za Fener, a od Sofascore je dobio ocjenu 8.4. Kapiten BiH je bio najbolje ocijenjeni igrač na meču.

Drugi bh. reprezentativac Rade Krunić (30) odigrao je cijelu utakmicu te od Sofascore dobio ocjenu 6.8.

Fener je nakon ovog trijumfa drugi na tabeli sa 82 boda te ima dva boda manje od prve Galate.

Adana se nalazi na 11. poziciji sa 39 bodova.

U narednom kolu Fenerbahce gostuje Karagumruku, a Adana igra protiv Kayserija.