Ajax je u okviru 27. kola nizozemskog šampionata pobijedio u gostima Zwolle sa 3:1, a naš Benjamin Tahirović (21) je majstorski asistirao za vodeći gol pobjedničkog tima.

Igrala se 12. minuta kada je Hlynsson pogodio za Ajax poslije fantastičnog dodavanja Tahirovića.

Tahiroviću, koji je danas odigrao cijeli meč, je ovo bila pet asistencija u sezoni, a dodao je i dva gola.

Benjamin je od Sofascore dobio ocjenu 7.5. Imao je 90% tačnost dodavanja (37 od 41), tri dobijena duela, jedno ključno dodavanje i jednu kreiranu veliku šansu.

Bh. veznjak je ove sezone odigrao ukupno 31 meč u svim takmičenjima.

Inače, dvostruki strijelac u današnjoj pobjedi Ajaxa bio je Akpom u 24. i 84. minuti. Oba puta mu je asistirao Gaei, a akciju kod trećeg gola je započeo Tahirović kada je fenomenalnom dugom loptom uposlio asistenta gola.

Jedini gol za domaće postigao Krastev u 72. minuti.

Ajax je poslije ove pobjede peti na tabeli sa 44 boda, a Zwolle se nalazi na 13. poziciji sa 28 bodova.

U narednom kolu Ajax igra protiv Go Aheada, dok će Zwolle gostovati Utrechtu.