U19 BiH je u meču trećeg kola grupe 3 Elitne runde kvalifikacija za EURO pobijedila Crnu Goru sa 3:2 i to poslije velikog preokreta.

BiH je uoči ovog susreta bila bez šansi za prvo mjesto i plasman na prvenstvo, a Crnogorci su nakon prvog poluvremena imali dva gola prednosti.

Pogađali su Perović u 10. te Mrvaljević u 45. minuti.

Ipak, izabranici Dubravka Orlovića su u nastavku zabili tri pogotka i stigli do trijumfa.

Amar Zahirović, koji je u igru ušao u 34. minuti, je smanjio rezultat u 52. minuti iz penala.

Zatim je Kenan Muharemović u 69. minuti poravnao na 2:2, a pobjedu BiH donosi Zahirović svojim drugim golom u 80. minuti.

Za U19 BiH su igrali:

Šutković, Mustafić, Duraković, Muharemović, Zrnić, Hamzić, Kovač, Puce, Samardžija, Bejdić i Ljukovac.

Priliku sa klupe su dobili Zahirović, Kozina, Čamber, Beganović te Marčetić.

U drugom meču naše grupe domaćin turnira Norveška je pobijedila Izrael sa 2:0 i zauzela prvo mjesto.

Norvežani su na kraju osvojili sedam bodova i prošli na EURO, BiH je zauzela drugo mjesto sa četiri, Crna Gora je treća sa tri, dok je Izrael zadnji sa istim brojem bodova.