Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija (24) zauzela je 16. mjesto u utrci spusta na završnici Svjetskog kupa u skijanju u austrijskom Saalbachu.

Elvedina jučer nije završila utrku u disciplini Super-G, a nakon današnjeg spusta je prokomentarisala finalni nastup u Saalbachu:

“Ko je pratio utrku, vidio je da sam imala jako dobru brzinu jučer. Prije ispadanja bila sam najbrža i sa dosta velikom prednošću. Nažalost, nisam uspjela završiti utrku. Danas sam startala jako dobro.

Imam prva dva prolaza jako dobra, ali je danas trebalo imati sreće sa vremenom. Dosta je vjetar puhao i tačno prije broja 19 su došli i oblaci, tako da vidljivost nije bila ni blizu kao brojevima prije“, rekla Muzaferija i dodala:

“Ali, sretna sam što sam izborila finala u Saalbachu. Upoznala sam stazu za Svjetsko prvenstvo naredne godine i mislim da je ovo jako dobra sezona i dobar početak za nastavak moje karijere.”

Inače, Elvedina je sezonu u ukupnom poretku Svjetskog kupa okončala na 54. mjestu sa 151 osvojenim bodom.

U disciplini Super-G je zauzela 23. poziciju sa 82 boda.

U spustu je na kraju završila na 24. mjestu sa 69 bodova.