BiH je u četvrtak u Zenici u polufinalu baraža za EURO izgubila od Ukrajine sa 1:2 i ostala bez šansi za plasman na prvenstvo koje se igra ove godine u Njemačkoj.
Jusuf Gazibegović (24) je odigrao cijeli meč protiv Ukrajine, a danas je objavio emotivnu poruku na svom Instagramu.
“90 minuta borbe i truda za dosada najvažniju utakmicu u mojoj karijeri. Sve ono što si gradio, što sanjaš i čekaš, sruši se u svega tri minute.
To je osjećaj koji se riječima ne može opisati. Dali smo posljednji atom snage, disali kao jedno, srce smo ostavili na terenu i pokazali na koji način trebamo igrati za pozitivnu budućnost naše reprezentacije.
Hvala vam na nevjerovatnoj podršci, svima nam je teško, ali moramo nastaviti zajedno. Jedna si jedina, moja BiH”, poručio je Jusuf.
Gazibegović je za A selekciju BiH odigrao ukupno 15 utakmica.
Jusuf je član austrijskog Šturma od 2020. godine.
U tekućoj sezoni je nastupio na 36 mečeva u svim takmičenjima, zabio gol i pet puta asistirao.

FK Željezničar Sarajevo
FK Radnik Bijeljina
FK Sarajevo
FK Sloga Doboj
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Como 1907
AC Milan
Austrija
BiH
Rumunija
Kipar
San Marino