U21 selekcija Slovenije je večeras u Murskoj Soboti u duelu petog kola grupe H ubjedljivo pobijedila U21 BiH rezultatom 3:0.

Domaći su oba gola zabili u prvom poluvremenu.

Cipot je u 30. minuti doveo Slovence u prednost, da bi sedam minuta kasnije Zeljković zabio za 2:0.

Slovenija je u 44. minuti mogla postići i treći gol, ali Muhamed Šahinović odbranio penal Sešlaru.

Naša selekcija je od 49. minute igrala sa igračem manje jer je Tarik Muharemović morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Konačnih 3:0 postavlja Pišek u 92. minuti.

Za BiH su igrali: Šahinović, Omerović, Muharemović, Šušić, Mukić, Stajić, Vuković, Karić, Šakota, Kulašin i Bristrić.

Priliku sa klupe dobili su Mehmedović, Račić, Rozić, Božičković te Hadžibeganović.

U21 selekcija Slovenije je prva u grupi sa 12 bodova, dok su mladi Zmajevi predzadnji sa tri boda.

Izabranici Igora Jankovića naredni meč igraju 6. septembra na svom terenu protiv Austrije.