U17 selekcija BiH je u duelu prvog kola grupe 8 Elitne rude kvalifikacija za EURO poražena od Poljske sa 1:4.

Susret se igrao u Etno selu Stanišići, a već u prvoj minuti Dziewiatowski pogodio za prednost Poljske.

BiH je poravnala u 32. minuti golom Dragana Pejića.

Osam minuta kasnije Izunwanne postiže novi gol za Poljsku.

U nastavku meča Poljska je postigla još dva gola. Oba puta je pogađao Adkonis i to u 76. i 85. minuti utakmice.

Za U17 BiH su igrali:

Jurkas, Kraljević, Avdić, Ristić, Đukanović, Pejić, Fočo, Kirdžić, Gojak, Alajbegović i Tubić.

Selektor Admir Raščić je priliku sa klupe pružio Hodžiću, Koliću, Arapoviću i Šovšiću.

U drugom susretu naše grupe Češka je u Ugljeviku slavila protiv Bjelorusije rezultatom 1:0.

BiH će 23. marta od 14,00 sati u Ugljeviku u meču drugog kola igrati protiv Češke. Isti dan u Etno selu Stanišići sastaju se Poljska i Bjelorusija.

Inače, pobjednici osam kvalifikacionih grupa te sedam najboljih drugoplasiranih selekcija plasirat će se na EURO.