Reprezentacija Bosne i Hercegovine odlukom Fudbalskog saveza BiH u proteklim je kvalifikacijama za EURO 2024 imala čak tri selektora. Da to nije neki recept za uspjeh pokazuje podatak da smo imali i isto toliko pobjeda.

Da je reprezentacija bila bez ikakvog plana i kontinuiteta najbolje govori podatak da je tokom kvalifikacija za EURO 2024 priliku za igru u dresu BiH dobilo čak 37 igrača. Čak njih preko 20 igralo je više od 200 minuta.

Naš protivnik u baražu Ukrajina gradila je tim kroz kontinuitet, pa je priliku ukupno dobilo 28 igrača. Preko 200 minuta imalo je 16 igrača. Najviše su igrali igrači Shakhtara, Evertona, AFC-a, Benfice, Chelsea…

Ukrajina je kvalifikacijama ipak nije postigla neki prevelik podvig. Dva puta pobijedili su Sjevernu Makedoniju i dva puta Maltu. Maltu su pobijedili kući 1:0, a u gostima stizali vodstvo Malte i na kraju slavili 1:3. Kući su remizirali sa Italijom i Engleskom, a u gostima izgubili.

Ukrajinu je ove sezone vodio selektor Serhiy Rebrov koji je u 2023. godini naslijedio Oleksandr Petrakova.

10Artem Dovbyk4271

Najviše minuta u BiH na terenu ima Amar Dedić koji je igrao čak 787 minuta u devet utakmica. Jedini je igrač koji je nastupio na devet mečeva. Osam mečeva igrali su Šehić, Demirović i Cimirot koji su sljedeći po minutaži.

Najmanje je igrao Ziljkić sa samo osam minuta u cijelim kvalifikacijama. Gojak, Mešanović, Duljević i Hankić nisu dobili ni minutu igre. Kao ni Tarik Muharemović koji je priključen u dva navrata iz U21 BiH.