Fudbaleri Širokog Brijega su u posljednjem meču 20. kola Premijer lige BiH savladali Željezničar sa 2:0.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, a skoro niti prilike, tek je Široki imao jednu šansu, ali je Muftić dobro reagovao.

Domaći su do vodstva došli u 59. minuti kada je Kuprešak matirao Muftića. U 91. minuti postavljen je konačan rezultat od 2:0, a pogodio je Mišić.

Za Široki su od prve minute igrali: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Bagarić, Marin, Lukić, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak.

Željo je počeo u sastavu: Muftić – Cocalić, Cavnić, Radinović – Ovčina, Karić, Selimović, Drljo – Hiroš, Amoah, Krpić.

Široki Brijeg je sa ovom pobjedom došao na šesto mjesto. Imaju 28 bodova, pet manje od četvrtog Sarajeva.

Željezničar je ostao na devetom mjestu sa 20 bodova, jednim više od opasne zone.

Željezničar u narednom kolu dočekuje Sarajevo, dok će Široki Brijeg u goste Igmanu.