Ajax našeg Benjamina Tahirovića (20) je poslije velike drame i produžetaka eliminisao norveški Bodo Glimt u 1/16 finala Konf. lige i prošao u osminu finala.

Prva utakmica prije sedam dana u Nizozemskoj okončana je rezultatom 2:2, a večerašnji meč u Norveškoj završen je 1:1.

Uslijedili su produžeci, a Ajax je uspio postići još jedan gol i izboriti nastup među 16 najboljih.

Tahirović je večeras na terenu proveo 112 minuta te od Sofascore dobio ocjenu 6.8.

Bio je ovo 26. nastup Benjamina ove sezone u svim takmičenjima. Postigao je dva pogotka i četiri puta asistirao.

Inače, strijelci za Ajax u večerašnjem dvoboju bili su Berghuis u 34. i Taylor u 115. minuti utakmice.

Gol za šampiona Norveške zabio je Berg u 83. minuti.

Žrijeb osmine finala Konf. lige obavit će se sutra (23. februar) u 13,00 sati.

Mogući protivnici Ajaxa su Lille, Maccabi Tel Aviv, Aston Villa, Fenerbahce, PAOK, Fiorentina, Plzen i Club Brugge.