Fenerbahce je u subotu savladao Rizespor sa 3:1. Tim Edina Džeke je gubio na poluvremenu, ali su u drugom dijelu uspjeli okrenuti rezultat.

Fenerbahce je prvo poluvrijeme gubio sa 1:0, a turski mediji danas prenose šta je Džeko rekao saigračima na poluvremenu što je pomoglo da Fener preokrene rezultat.

“Ili da izađemo sada i stavimo svi srce na taj teren i dobijemo ovu utakmicu, ili nećemo nikako izaći”, navodno je rekao kapiten Fenera.

Odmah u trećoj minuti drugog dijela Dursun je pogodio za 1:1. Edin Džeko je bio strijelac za preokret u 65. minuti, a pobjedu Fenera potvrdio je Kahveci u 90. minuti.

Turski mediji još dodaju da je Džeko istinski kapiten ovog tima i da saigrači imaju veliko povjerenje u njega.

Za Edina Džeku ovo je bio 22. pogodak u 31 nastupu ove sezone. Najbolji je strijelac Superlige sa 18 golova, drugi je Icardi sa 14.

Fenerbahce je drugi na tabeli sa dva boda manje od Galatasaraya. Naredni meč Fener igra u subotu kada dočekuju Kasimpasu.