Sarajevo je danas u derbi meču 19. kola PL BiH poraženo na svom terenu od Širokog Brijega sa 1:3.

Trener Bordo tima Simon Rožman je nakon meča govorio za Arena Sport.

“Čestitao bih Širokom Brijegu na pobjedi. Igrali smo solidno u prvom poluvremenu i nismo gostima ništa dozvolili da uradi. Potom nas je presjekao eurogol početkom drugog poluvremena.

Igrači su bježali od lopte. Imali smo premalo tranzicija i puno toga nije valjalo. Ova utakmica nije bila na nivou na kojem očekujemo da budemo”, kazao je Rožman i dodao:

“Vidi se da su sve ekipe tokom zimske pauze radile veoma puno u fazi odbrane. A ko ima više loptu u nogama, taj i više griješi. Ali dobro, mi želimo ići tim smjerom.

Drugo rješenje je da svi sjednemo u svoj šesnaesterac i čuvamo rezultat. Ovo je bio definitivno bolan poraz za nas.”

Sarajevo je trenutno četvrto na tabeli sa 33 osvojena boda.

Izabranici Simona Rožmana u narednom kolu gostuju posljednjeplasiranoj Zvijezdi.