Irfan Peljto (39) je večeras postao prvi bh. sudija u historiji koji je dijelio pravdu na jednom duelu nokaut faze Lige Šampiona.

Peljto je bio glavni arbitar u meču osmine finala Lige Šampiona između Leipziga i Reala, a gosti iz Madrida su slavili sa 0:1.

Momčad Leipziga je u drugoj minuti postigla gol preko Šeška.

Ipak, Peljto je poništio gol zbog ofsajda nakon signalizacije pomoćnika Senada Ibrišimbegovića.

Uslijedili su protesti igrača Leipziga, ali je bh. sudija nakon konsultacija sa VAR sobom ostao pri prvobitnoj odluci i ponišitio pogodak.

Naime, iz VAR sobe, u kojoj su bili Pol van Boekel i Dennis Higler iz Nizozemske, su procijenili da Šeško nije bio u ofsajdu, ali je u nedozvoljenoj poziciji bio drugi igrač Leipziga koji je ometao golmana Real Madrida.

Spomenutu situaciju pogledajte OVDJE.

Pobjedonosni gol za Real na večerašnjem dvoboju zabio je Brahim Diaz u 48. minuti.

Peljto je večeras pokazao pet žutih kartona, a javnu opomenu je dobio i trener Leipziga.

Inače, drugi asistent Peljti bio je Davor Beljo, dok je uloga četvrtom arbitru pripala Milošu Gigoviću.

Dodajmo i da je večeras odigran još jedan duel osmine finala u kojem je Kopenhagen na svom terenu poražen od Man. Cityja sa 1:3.

Mattsson je postigao gol za Kopenhagen u 34. minuti, a strijelci za City bili su De Bruyne u 10., Bernardo Silva u 45. i Foden u 92. minuti.

Revanš utakmice igraju se 6. marta u Madridu i Manchesteru.