U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u prijateljskom meču u Antaliji remizirala 2:2 sa odgovarajućom selekcijom Velsa.

Talentovani napadač njemačkog Hoffenheima Malik Tubić (16) debitovao je za naš tim i postigao oba gola.

Tubić, koji je ove sezone u kadetskoj ligi Njemačke zabio 12 golova u 16 utakmica, pogađao je u 52. i 63. minuti za naš nacionalni tim.

Strijelci za reprezentaciju Velsa bili su Gentles u 31. te Griffhits u 94. minuti meča.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili:

Mladen Jurkas, Ivan Kraljević, Petar Đukanović, Džan Kiridžić, Dragan Pejić (90. Alem Torlaković), Malik Tubić (68. Senad Ćosić), Kenan Vrban (78. Emil Ćerimović), Adel Šovšić, Malik Kolić (78. Amel Ćorić), Adem Odobašić (78. Adel Adžem), Siniša Ristić (68. Sergej Ignatkov).

Ove selekcije će u Antaliji odigrati još jedan meč 16. februara u 15:00 sati po lokalnom vremenu (13,00 po našem vremenu.

Podsjetimo, bh. kadeti su nedavno u Zenici odigrali dva prijateljska susreta portiv Slovenije.

Naš tim je u prvom duelu poražen sa 0:3, dok je druga utakmica okončana rezultatom 1:1.

Izabranici Admira Raščića će od 20. do 26. marta igrati Elitnu rundu kvalifikacija za EURO protiv Poljske, Češke i Bjelorusije (turnir se igra u BiH).

Plasman na prvenstvo izborit će osam pobjednika grupa te sedam najboljih drugoplasiranih reprezentacija.