Fudbaleri Zrinjskog su u meču osmine finala Kupa BiH bez većih problema savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva rezultatom 3:0 i prošli u narednu fazu.

Debi na klupi Mostaraca imao je novi trener Željko Petrović, a Zrinjski je već nakon osam minuta igre imao dva gola prednosti.

Ćuže je u trećoj minuti doveo Plemiće u vodstvo, da bi isti igrač u osmoj minuti pogodio za 2:0.

Konačnih 3:0 postavlja Savić u 54. minuti.

Zrinjski je do kraja susreta stvorio još nekoliko dobrih šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

Plasman u četvrtfinale izborila je i momčad Jedinstva iz Bihaća.

Federalni prvoligaš je na svom terenu poslije boljeg izvođenja penala eliminisao GOŠK iz Gabele.

Regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 0:0, a fudbaleri Jedinstva su nakon penala slavili sa 4:2 i prošli dalje.

Fudbaleri Posušja su opravdali ulogu favorita te rezultatom 2:0 bili bolji od Laktaša.

Oba pogotka za Posušje postigao je Pavković i odveo svoj tim među osam najboljih.