Željezničar je danas u Međugorju u pripremnom susretu savladao Vršac rezultatom 2:1.

Ipak, utakmicu je obilježila povreda prvotimca Plavih Andrije Drlje.

Drljo je udario u zid pored terena nakon neopreznog starta protivničkog igrača.

Andrija je pokušao da nastavi susret, ali je ubzro zatražio izmjenu i umjesto njega na teren je ušao Antonio Pavića.

Problem trenera Želje Brunu Akrapovića predstavlja i povreda Sulejmana Krpića.

Napadač Željezničara je u 11. minuti dobio žestok udarac u glavu i morao je izaći iz igre.

Inače, Željo je do pobjede nad Vršcem stigao golovima novajlija Hiroša i Pavića.

Tim sa Grbavice naredni pripremni susret igra u srijedu protiv Klisa od 14,00 sati. Utakmica će biti u direktnom TV prijenosu na MY TV.

Spomenimo da je Željo nakon prvog dijela PL BiH na 10. mjestu sa 19 bodova te ga u nastavku sezone očekuje borba za opstanak.

Plavi će prvi zvanični duel u 2024. godini igrati 17. februara protiv Zrinjskog. Bit će to dvoboj u okviru 19. kola PL BiH, a odigrat će se na Grbavici od 16,00 sati.