Fudbaleri Željezničara su danas u Međugorju u prijateljskom duelu savladali Vršac rezultatom 2:1.

Ekipa Vršca je povela u prvoj minuti golom Riquelmea sa bijele tačke.

Nastavak susreta je protekao u veoma gruboj igri, pa je trener Plavih Bruno Akrapović morao napraviti dvije izmjene u prvom poluvremenu.

Igru su zbog povreda napustili Sulejman Krpić te Andrija Drljo.

Željo je do poravnanja stigao u 32. minuti golom novajlije Hiroša sa bijele tačke.

Promjene rezultata nije bilo sve do 90. minute, a onda je još jedan novajlija Pavić zabio za trijumf Željezničara.

Za Željezničar su od prve minute igrali:

Muftić, Mijić, Cocalić, Radinović, Ovčina, Bakary, Karić, Hiroš, Drljo, Bismark te Krpić.

Priliku sa klupe su dobili Haračić, Pavić, Radovac, Hiroš, Amoah, Štilić te Zubanović.

Fudbaleri Željezničara naredni pripremni susret igraju u srijedu protiv Klisa od 14,00 sati. Meč će direktno prenosi MY TV.

Podsjetimo, Željo je nakon prvog dijela sezone u PL BiH na 10. mjestu sa 19 bodova i očekuje ga borba za opstanak.

Tim sa Grbavice će prvi zvanični susret u 2024. godini igrati 17. februara od 16,00 sati protiv Zrinjskog u okviru 19. kola PL BiH.