Servette našeg Miroslava Stevanovića (33) pobijedio je Lozanu Ouchy rezultatom 3:1 u duelu 22. kola švicarske Superlige i ostvario treći trijumf u nizu.

Stevanović je danas igrao od 84. minute. Ovo mu je bio 24. nastup ove sezone u svim takmičenjima, a zabio je dva gola i četiri puta asistirao.

Njegov tim je nakon prvog poluvremena imao dva gola prednosti.

Crivelli je u 11. minuti zabio za 1:0, da bi dvije minute kasnije Ondoua udvostručio prednost.

Igrala se 59. minuta kada je Bolla pogodio za 3:0 i praktično riješio pitanje pobjednika.

Počasni gol za goste postigao je Ajdini u 64. minuti.

Momčad Servettea je druga na tabeli sa 41 bodom. Stevanović i saigrači imaju pet bodova više od trećeg St. Gallena, a šest bodova manje od lidera Young Boysa.

Lozana Ouchy je posljednja sa 14 osvojenih bodova.

U narednom kolu Servette gostuje Yverdonu, a Lozana Ouchy će igrati gradski derbi sa Lozanom.