U okviru 20. kola njemačke 2. Bundeslige HSV je kao gost savladao Herthu sa 2:1.

Prvo poluvrijeme nam nije donijelo pogotke, ali smo zato u drugom dijeli vidjeli mnogo toga.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu uslijedio je prekid koji je trajao dvadesetak minuta.

Navijači Herthe su uputili velike proteste FS Njemačke povodom odluke da stranci mogu investirati u njemačke klubove.

Zasuli su teren teniskim lopticama i transparentima poslali poruke čelnicima FS Njemačke.

Nakon što je meč nastavljen HSV je brzo stigao do vodstva, a pogodio je Muheim. Samo pet minuta poslije Haris Tabaković donosi poravnanje Herthi.

HSV do bitna tri boda dolazi u 83. minuti golom Reisa.

Haris Tabaković je odigrao cijeli meč. Dobio je SofaScore ocjenu 6.9. Smail Prevljak je u igru ušao u 70. minuti.

Za Tabakovića je ovo bio 14. gol za Herthu na 25. nastupu. Prevljak je postigao četiri gola na 21 utakmici ove sezone.

Dennis Hadžikadunić nije ulazio u igru.

HSV je drugi na tabeli sa 37 bodova, Hertha je na 10. mjestu sa 11 bodova manje.