Hertha i Fortuna su odigrali 2:2 u duelu 18. kola 2. Bundeslige, a naš Haris Tabaković (29) postigao je gol za domaće.

Igrala se 30. minuta kada je Tabaković fantastično pogodio za prednost tima iz Berlina.

Bio je to 13. gol Harisa ove sezone u dresu Herthe. U 2. Bundesligi je zabio 10 golova, dok je tri puta tresao mreže u Kupu Njemačke.

Gosti iz Dusseldorfa su poravnali na 1:1 u 44. minuti golom Johannessona, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade Scherhant postigao novi gol za Herthu.

Konačnih 2:2 postavio je Tziolis u 50. minuti.

Isti igrač je šest minuta kasnije mogao donijeti tri boda Fortuni, ali nije iskoristio penal.

Tabaković je odigrao cijelu utakmicu za Herthu te od Sofascore dobio ocjenu 7.3.

Drugi bh. reprezentativac Smail Prevljak (27) zamijenjen je u 59. minuti. Prevljak je ocijenjen sa 6.3.

Momčad Herthe je trenutno osma sa 26 bodova, dok je Fortuna na petoj poziciji sa 31 bodom.