Diljem Europe igraju se prijateljske pripremne utakmice za novu sezonu, a mi pratimo nastupe naših igrača.

Dinamo je jučer u Rovinju ubilježio četvrtu pobjedu na pripremama.

U prijateljskom susretu savladao Makedoniju GP sa 4:1, a od prve minute igrao je mladi reprezentativac BiH, Petar Sučić. Sučić je igrao cijeli meč.

Za Dinamo je branio i Sarajlija Faris Krkalić (21). Kraklić je branio drugo poluvrijeme. Inače to je golman koji je još 2018. godine stigao iz Sarajeva u Dinamo. Ima nekoliko nastupa za BiH do U18 selekcija.

Golove za Modre postigli su Kulenović, Brodić (dva) i Vidović.

Dinamo će u drugom dijelu sezone voditi borbu sa Hajdukom za prvo mjesto. Trenutno imaju zaostatak od sedam bodova, ali i dva meča manje.

Menalo protiv Omerovića, Zvijezda igrala protiv Železničara

Malo sjevernije, u Novigradu, Celje je u prijateljskom susretu savladalo Osijek sa 1:0, strijelac je u 54. minuti bio Rus Egor Prutsev.

Debi za Celje je ubilježio Luka Menalo koji je igrao od 60. minute.

Za Osijek je igrao Nail Omerović, naš mladi reprezentativac. Omerović je igrao do 75. minute na poziciji desnog beka.

Dodajmo i to da je Zvijezda 09 odigrala u Pančevu pripremni susret sa Železničarom iz Pančeva, a tim iz Srbije je slavio sa 3:1. Jedini gol za Zvijezdu postigao je nekadašnji U17 reprezentativac BiH, 18-godišnji špic Mahir Rahimić.

Zvijezda Premijer ligu BiH nastavlja za mjesec dana tačno. U gotovo su nemogućoj misliji da opstanu u eliti.