Rukometaši BiH su večeras u Mannheimu u duelu trećeg kola grupe E poraženi od Gruzije sa 22:19.

BiH je bio ovo treći poraz na prvenstvu, s obzirom da su izabranici Irfana Smajlagića u prvom kolu izgubili od Švedske sa 20:29, a u drugom od Nizozemske 36:20.

Bosna i Hercegovina je dobro otvorila meč i imali su vodstvo od 8:2, ali su do kraja prvog dijela Gruzijci zaigrali bolje i na poluvrijeme se otišlo sa 9:9.

U drugom poluvremenu su Gruzijci u potpunosti preokrenuli rezultat i održavali prednost do kraja.

Reprezentaciju Gruzije su do pobjede predvodili Giorfi Tskhovrebadze sa sedam i Giorgi Dikhaminija sa pet golova.

Najefikasniji u našem timu bio je Marko Panić sa sedam golova.

Golman Gruzije Zurab Tsintsadze imao je šest odbrana, dok su u našoj selekciji Ahmetašević i Hodžić imali po četiri odbrane.

Večeras se od 20,30 sati u Mannheimu igra drugi meč naše grupe između Švedske i Nizozemske.

Ovo je za BiH bio posljednji meč na Europskom prvenstvu, te je tako BiH i nakon trećeg nastupa na Euru bez pobjede.