Diljem Europe danas su se igrale pripremne utakmice, a na terenu je bilo i nekoliko bh. reprezentativaca.

Amar Dedić (21) je igrao od prve minute u duelu njegovog Salzburga i Elversberga (2:3).

Dedić je nosio kapitensku traku i odigrao je kompletno prvo poluvrijeme. Zamijenio ga je Ulmer početkom drugog poluvremena.

Salzburg će do kraja januara odigrati još tri prijateljska meča.

Prvo će 19. januara odmjeriti snage sa norveškim Bodo Glimtom, a za 27. januar je zakazan dvoboj sa poljskim Slaskom. Dedić i saigrači će 30. januara igrati protiv drugog tima Monaca.

Tabaković i Prevljak igrali protiv Rangersa, Bajramovićev Karlsruher ponovo pobijedio

Smail Prevljak (27) i Haris Tabaković (29) nastupili su u pobjedi Herthe protiv škotskog Glasgow Rangersa sa 1:0.

Oba naša reprezentativca odigrala su kompletno prvo poluvrijeme za tim iz Berlina.

Hertha je prije ovog meča odigrala dva prijateljska duela i ostvarila polovičan učinak. Prevljak, Tabaković i društvo su savladali Aue rezulatom 2:0, a izgubili su od Mechelena sa 0:3.

Fudbaleri Herthe 21. januara igraju protiv Fortune utakmicu 18. kola 2. Bundeslige.

Karlsruher, čiji je pomoćni trener naš Zlatan Bajramović (44), je savladao Nurnberg rezultatom 3:1.

Ekipi Karlsruhera je ovo bila treća pobjeda na pripremama, s obzirom da su nedavno slavili protiv Ulma sa 4:0 i Luzerna rezultatom 3:1.

Momčad Karlsruhera će 19. januara u okviru 18. kola 2. Bundeslige igrati protiv Osnabrucka.

Sučiću nove minute u Dinamu

Zagrebački Dinamo je pobijedio Celje iz Slovenije rezultatom 2:0.

Mladi Zmaj Petar Sučić (20), koji je prije nekoliko dana zabio gol protiv Triglava, igrao je od 46. minute za Dinamo.

Petar je ove sezone ukupno odigrao 20 utakmica za prvi tim Dinama.

Dinamo će do kraja priprema odigrati još dva meča. Izabranici Sergeja Jakirovića 16. januara igraju protiv Makedonije GP, a dan kasnije protiv Slaska.