Ferencvaroš je u prijatelsjkom duelu savladao Mezokovesd rezultatom 1:0, a čak pet bh. fudbalera je igralo za mađarskog velikana.

Jedini gol na utakmici postigao je Stjepan Lončar (27) u 24. minuti, a debi za Ferencvaroš imao je i Kenan Kodro (30) koji je prije nekoliko dana potpisao za klub iz Budimpešte.

Današnji dvoboj se igrao dva puta po 35 minuta, a u prvom dijelu za Ferencvaroš su nastupili Eldar Ćivić (27) te spomenuti Lončar.

U drugih 35 minuta priliku za igru dobili su Amer Gojak (26), Muhamed Bešić (31) te Kodro.

Fudbaleri Ferencvaroša će u narednih 12 dana odigrati još tri pripremna meča.

Prvo će 15. januara odmjeriti snage sa rumunskim Clujom.

Zatim će 18. januara igrati sa poljskim Piastom, a za 25. januar je zakazana provjera sa ukrajinskom ekipom Kryvbas.

Mađarski šampionat nastavlja se 3. februara kada će Ferencvaroš igrati protiv Kisvarde.

Ekipa Ferencvaroša je nakon 17 odigranih kola druga u Mađarskoj sa 33 boda te ima bod manje od prvog Paksa.