Atalanta našeg Seada Kolašinca (30) plasirala se u polufinale Kupa Italije.

Momčad Atalante je večeras kao gost slavila protiv Milana rezultatom 2:1 u duelu četvrtfinala, a Kolašinac je odigrao svih 90 minuta na poziciji stopera u formaciji 3-4-1-2.

Oba gola za Atalantu zabio je Koopmeiners u 45. i 59. minuti, a gol za Milan postigao je Leao u 44. minuti.

Kolašinac je od portala Sofascore dobio ocjenu 6.8. Imao je 45 dodira s loptom, 91% tačnost pasova (32 od 35), tri dobijena duela te dvije tačne duge lopte.

Bio je ovo 23. nastup Seada ove sezone u svim takmičenjima za ekipu iz Bergama.

U ligi je odigrao 17 utakmica, četiri puta je nastupio u Europa Ligi, a dva puta u Kupu Italije.

Atalanta će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv Fiorentine.

Drugi polufinalni par činit će Lazio te pobjednik utakmice Juventus – Frosinone.

Krunić ponovo nije igrao

Spomenimo da Rade Krunić (30) treći meč u nizu nije bio u konkurenciji u timu Milana. Prethodno je šest utakmica bio na klupi.

Talijanski mediji su prethodnih dana pisali da je samo pitanje vremena kada će bh. reprezentativac napustiti Milan i karijeru nastaviti u Feneru.

U turskom velikanu će se pridružiti saigraču iz reprezentacije Edinu Džeki (37).

Rade Krunić ove sezone igrao je 14 utakmica za Milan, osam njih od početka. Gotov sve susrete je odigrao na poziciji zadnjeg veznog.