Al Ahli je u susretu 19. kola saudijskog šampionata savladao Al Khaleej našeg Ibrahima Šehića (35) rezultatom 1:0.

Domaći su bili veliki favoriti, ali su do pobjede stigli tek u devetoj minuti sudijske nadoknade.

Šehić, koji je branio cijelu utakmicu, i saigrači su odlično parirali Al Ahliju sve do 99. minute, a onda je Kessie iz penala pogodio za trijumf svoje ekipe.

Ibrahimu je ovo bio 13. nastup ove sezone u svim takmičenjima, a pet puta je sačuvao svoju mrežu.

Za večerašnji nastup od portala Sofascore dobio je ocjenu 7.5. Bolji od njega u Al Khaleeju bio je samo Lisandro Lopez sa ocjenom 7.8.

Fudbaleri Al Ahlija su nakon ovog trijumfa treći na tabeli sa 40 osvojenih bodova.

Ekip Al Khaleeja je na 10. mjestu sa 22 boda.

U narednom kolu Al Ahli će igrati protiv Al Akhdouda, dok će Al Khaleej dočekati Al Ettifaq.