Fudbaleri Shababa savladali su Sharjah FC sa 6:2 i osvojili Superkup Emirata.

Pjanić je odigrao cijeli meč za Sharjah FC, ali nije uspio osvojiti peti trofej sa ovom ekipom.

Momčad Sharjaha je sjajno otvorila utakmicu i poslije 26 minuta igre imala dva gola prednosti.

Prvo je Camara u osmoj minuti doveo Sharjah u vodstvo, da bi Marega u 26. minuti zabio novi gol.

Ipak, šest minuta kasnije Salim je dobio direktan crveni karton i Sharjah FC.

Shababa je brojčanu prednost iskoristio već u prvom poluvremenu i postigao tri gola.

Cartabia je pogađao u 36. i 42. minuti, a Al Ghassani je u petoj minuti sudijske nadoknade zabio gol za 3:2.

Igrala se 68. minuta kada je Mateusao po četvrti put zatresao mrežu golmana Sharjaha, da bi Suhail u 79. minuti zabio za 5:2.

Konačnih 6:2 postavlja Yuri u 88. minuti.

Ekipa Sharjaha je duel okončala sa dva igrača manje, s obzirom da je Caio u trećoj minuti sudijske nadoknade dobio drugi žuti karton.