Velež je večeras na stadionu Grbavica u duelu 17. kola PL BiH slavio kao gost protiv Želje sa 1:0.

Trener Rođenih Dean Klafurić je nakon utakmice govorio za Arena Sport.

“Imali smo u prvom poluvremenu veliku šansu kada je Šikalo izblokiran na pet metara. Ovakve utakmice su uvijek tvrde. Ušli smo u nju u grču i nisam zadovoljan prvim dijelom jer to nije bila naša igra.

To je razumljivo s obzirom na važnost utakmice. Nismo taktički dobro odradili prvo poluvrijeme, a u drugom smo bili bolji i zasluženo smo pobijedili. Sve najbolje Želji u nastavku prvenstva”, rekao je Klafurić i dodao:

“Biću subjektivan i reći da je ovo veliki dan za mene. Prvi put sam na Grbavici, a za mene je to kultni stadion iz djetinjstva. Tu sam pratio svoj Dinamo kao dijete i jako sam sretan.”

Ekipa Veleža je trenutno treća na tabeli sa 32 boda, a isti broj bodova ima i drugoplasirani Zrinjski.

Izabranici Deana Klafurića u narednom kolu dočekuju Igman iz Konjica.